Web Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?

Eğer bir web sitesi sahibiyseniz, internetten para kazanmak için ilk adımı atmışsınız demektir. Sırada sizi her ay düzenli ve iyi miktarda kazanca götürecek ufak adımlar var. Biraz daha gayretle web sitenizi para kazandıran bir platforma dönüştürebilirsiniz.

Affiliate Marketing (satış – reklam ortaklığı) sisteminin satış veya gelir ortaklığı modelleri ile web sitenizden kazanç elde etmeniz mümkündür. Şöyle ki affiliate marketing bildirisi yayınlamış bir firmanın ürünlerinin satılmasını sağlayarak komisyon geliri kazanacağınız bu kazanç modelinde en çok ihtiyaç duyacağınız şey kendinize ait bir web sitedir. Ve siz web site sahibi olma aşamasını geride bıraktığınız için işiniz çok daha kolay. Yapmanız gereken bir çok firma arasından ürününü satabileceğinize inandığınızı seçip affiliate marketing için başvuru yapmak. Genellikle firmaların kendilerine ait web sitelerinde başvuru formları bulunmaktadır. Başvurunuz onaylandığında firma size “ referasınız ile ürüne yönlendirecek olan anahtar linki” ve ürünün tanıtımını yapabileceğiniz banner, makale hatta tanıtım yazılar gibi gereçler de verebilir. Tüm bunlar firmadan firmaya değişiklik göstermektedir ancak siz de kendi bannerınızı ve tanıtım yazılarınızı kolaylıkla hazırlayabilir ve linkinizi hazırladığınız yazılar ile birlikte kendi sitenizde yayınlayarak müşterilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizin referansınız ile sisteme üye olan arkadaşlarınızdan da kazanç elde edebilirisniz. Ancak bu durumda bile sitenizin hiti ne kadar çok olursa o kadar çok kazanırsınız. Yani sitenizi daha çok insanın ziyaret etmesi lazım.

Hem sitenizi ziyaret eden insan sayısını yani potansiyel müşteri sayısını arttırıp hem de ekstra kazanç sağlamak için yapmanız gereken ise Google Adwords ‘e başvurmak. Google Adwords ile kolaylıkla web site trafiğinizin artmasını sağlayabilirsiniz. Sitenizin içeriğiyle ilgili kelimeleri tespit edip aramalarda üst sıralarda çıkmanızı sağlayan bu hizmet sayesinde çok dah a fazla insana kolaylıkla ulaşmak mümkün. Ancak size para kazandıracak olan yine affiliate marketing kapsamındaki ürün olacaktır.

E- ticaret sitelerinin affiliate programlarıda vardır fakat bu sektörde en yüksek komisyon oranlarını kaldıraçlı işlemler iş ortaklıgı yapan veren www.gcmpartner.com dur. Düzenli ve yüksek oranlar ile ödemelerinizi alırsınız.

Bu yazı Forex kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.