Pay Per Click Nedir?

Türkçesi “Tıklama Başına Ödeme” olan Pay Per Click yani PPC sistemi dünyada en çok tercih edilen internetten para kazanma sistemi olup , özellikle Amerika ve Avrupa’da insanların gelir kaynağının ciddi bir kısmını oluşturmaktadır.

PPC sisteminden para kazanabilmek için öncelikle bir web sitesi sahibi olmanız gerekmektedir. Ancak web sitenizden para kazanmak niyetindeyseniz her an kapatılma ve banlanma riski bulunan, bunlara ek olarak reklamların isteğiniz dışında yer aldığı ücretsiz bir web sitedense çok cüzi bir miktar karşılığı domain ve host satın alarak kendi alanınızı oluşturmalısınız.

Peki bir adet web siteniz var ve pay per click ile para kazanmak istiyorsunuz. Sırada ne var?

Öncelikle organik bir seo ile sitenizin tıklanma sayısını arttırmalısınız. Bunun içinde sitenizin içeriği ile ilgili kelimeleri belirlemeniz gerekiyor. Ancak her aramada listenin üst sayfalarında çıkabilmek için aklınıza gelen her kelimeyi etiketlememelisiniz. Google’ın bunun için bir önlemi var ve bu şekilde etiketleme yaptığınızda listenin sonlarına düşüyorsunuz. Ancak dogru seo teknikleri ile çalışmak için yani sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmak için belirli bir sermayeniz olması gerekiyor.

Ancak ulaşacağınız insan sayısını düşünecek olursanız ödeyeceğiniz miktar gerçekten makul oluyor. Google ile belirli bir hit edindikten sonra sırada pay per click sisteminden kazanç sağlayabileceğiniz GCMPartner.com var. GCMpartner ile sitenizin içeriği ile ilgisi olan etkili reklamlar alıyorsunuz ve insanlar bu reklamlara tıkladıkça kazanç elde ediyorsunuz.

Ayrıca sitenizde yayınlanan reklamlar ile ilgili text link, banner ya da forex araçları (tools) kullanımı ile gelir sağlıyorsunuz. Ay sonunda kazancınız 50 $ ‘ı geçmiş olması şartıyla hesabınıza yatırılıyor. Henüz 50 $ ‘a ulaşamadıysanız diğer aya aktarılıyor. GCMpartner size düzenli olarak ödemenizi yapıyor. Şimdi www.gcmpartner.com adresinden hesabınızı açın kazanmaya başlayın.

Bu yazı affiliate, cpc kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.